Jak založit spolek

Nabízíme vzory dokumentů na založení spolku a v budoucnu i zadarmo založit spolek. A jak půjde čas, tak i vedení účetnictví. 

Snad Vám usnadníme založení spolku. Když jsme zakládali spolek, tak problém byl, že jsme museli pracně ty vzory vyhledat a upravovat. A největší problém byl a stále je účetnictví. Nikomu se do toho nechtělo a pak to šlo do ztracena. A je to asi hlavní důvod proč se lidem nechce zakládat spolky, i když se usnadní  život. Jen to účetnictví. Tak se naučíme dělat účetnictví a pak zadarmo budeme radit a dělat účetnictví spolků.

 

Vzor stanov: Stanovy_sazenice

Vzor sídla spolku: sidlo_spolku

 Listina přítomných Listina_přítomných_na_ustavující_členské_schůzi_spolku_

 zápis ze schůze zapisustanuvujíschuze

 Po stáhnutí vzorů a vyplnění pár údajů jako název spolku, datumu a sídla spolku musíte to nechat ověřit úřadem. Spolky to mají zadarmo. 

Pak je podáte na https://or.justice.cz/ias/ui/podani

 Kliknete na inteligentní formulář a pak zadáte prvozápis spolku

 

 A začnete vyplňovat údaje.

 

Když vyplníte formulář jen s předsedou, tak stačí ověřit jen Váš podpis a není potřeba ostatních.

predsedastanov

Zápis do rejstříku trvalo déle, protože jsem zapomněl jsem se vzdát odvolání, tak čekali 15 dní jestli se neodvolám.

 Založení bankovního účtu vyžaduje už zápis v rejstříku. Musíte jít na úřad a nechat si udělat výpis z rejstříku a v bance to přijmou. Neověřený výpis  neudělají účet. Nejlepší je fiobanka. A rovnou i transparetní viz: https://ib.fio.cz/ib/transparent?a=2102364701

Na poště založíte jako předseda spolku datovou schránku. Stačilo jen nahlásit IČO a oni to zařídilo. Informace přišli o datovce do datovky předsedy spolku. Pokud by neměl předseda spolku datovou schránku, tak přijde na adresu na občance. Sama datovky vyzve, aby chodilo upozornění na email, tak dáte upozornění na email, a tak nemusíte chodit kontrolovat pravidelně datovku. Moje datovka spolku je 2edb3iu

 pokračování přístě

 

Stanovy jsme okopírovali.