Řízkování rakytníků

Jednou z možností, jak množit rakytníky, je řízkování. Možná jste se už setkali s názorem, že to není možné, že rakytníky lze množit pouze semeny nebo odkopky, ale není to tak. Ve skutečnosti je řízkování velmi snadné. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že stačí rakytníkové větvičky strčit do vody a velmi rychle pouští kořínky. Chce to je pravidelně kontrolovat a měnit vodu. Potom už to jen přesadím do kelímku se zeminou a za pár měsíců mám krásnou sazeničku a kelímek celý prokořeněný.

Pokud budete chtít jen pár kusů, tak je zkuste dát přímo kelímku se zeminou a nezapomeňte zalévat.

Já řízkuji ve větším množství. Řízky odebírám v měsících leden-březen a ve svazcích je dávám do nádob s vodou na zakořenění. Mám je uložené v chladné místnosti, takže se voda tak snadno nekazí a rostlinky se nevysilují růstem.

Jako řízky je možné použít i větvičky, které ořežete s plody kvůli sklizni. Místo toho, abyste je po sběru plodů vyhodili, dáte je do vody, nebo do vlhkého písku a na jaře budete mít zakořeněné sazenice. Postačí i obalit větvičky vlhkým hadrem a uložit do sklepa.

diskuze zde

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení