Pojištění proti bezdomovectví za 10 Kč na měsíc

Každý říká, že může být bezdomovec každý. Může každý spadnout na dno. Zjistili jsme, že na dno může spadnout jen malá část lidí. Lidi co jsou závislý, mají psychické problémy neboli lidi co nemají nikoho, kdo by jim pomohl před spadnutim na dno.

A dokonce je těžké spadnout na dno, protože je tu sociální stát.

Titulek je clickbait, abych si to nejvíc lidí přečetlo text. Ve skutečnosti je 10 Kč měsíčně za to, že může využívat službu. Službu, která je placená. Těmi 10 Kč měsíčně se udržuje ta služba v chodu.

Člověk co si platí pojištění se ozve, že je bezdomovec. 6000 Kč dostane na stěhování do karavanu do našeho pozemku. Pak kapesné 8000 Kč. K tomu internet, mobil, oblečení, jídlo na rok života, plyn na vaření a topení. K tomu přibývá dluh 300 Kč za nájem.

Očekává se, že až se člověk dá dohromady, tak to splatí. Tady je háček, že fakt 10 Kč není něco co dostane všechno. Se počítalo jaká je amortizace všechno a vychází to na cca 400 Kč měsíčně. Tak, aby všechno fungovalo, tak je potřeba těch 400 Kč neboli 10 Kč měsíčně na osobu.

Je to složité nebo to neumím vysvětlit. Očekává se, že po pár měsících života v karavanu si dá život do pořádku. Najde si práci nebo vybehási dávky. A tak si našetří zas na byt a bude moc se vrátit do normálního života.

Co se stane, když nevrátí nic? Tak nevrátí nic. I to se stalo. Proto jsme museli udělat přísnější pravidla, že jen člověk co je členem spolku rok a nebo se za něho člen zaručí. Je to bohužel nevýhoda, že jsme zavedli pravidla.