Rozdávání semínek zadarmo jako reklama I.

Rozdávání semínek zdarma je cílená reklama na to, aby lidi spolupracovali zakládali komunitní zahrady.

Hlavně já a zas já si myslím, že je všechno o penězích. Pár lidí s tím souhlasilo, ale jsem to já, kdo myslí, že lidé se nechávají řídit penězmi.

Když řeknu, že 1 kg zeleniny vyjde na 2 Kč v " bio kvalitě", tak je to nesmysl pro většinu lidí. Dal jsem to do uvozovek, protože nebude mít certifikát,ale nebude použita chemie a postřiky. Ale znečištěn půdy a vzduchu existuje, tak nemůže být bio.

Já tvrdím, že člověk vypěstuje v pohodě 50 kg z balíčku semínek. Je to cca 120 g zeleniny na den. Člověku zabere vypěstování 50kg zabere cca 30 hodin. Mluvím o činnosti, která je nejnutnější pro vylepšování. Lidé si většinou hrají, aby to vypadalo pěkně.

Objeví se argument, že čas jsou peníze. Za těch 30 hodin člověk může vydělat 7500 Kč. A proto jsem došel k názoru, že je to o penězích. 50 kg zeleniny koupíte v Kauflandu za cca 750 Kč. Počítám s 15 Kč/kg.

Je pak zajímavé jak se lidi rozčilují, že jídlo je drahé, ale ve skutečnosti je tak levné, že se nevyplatí jim pěstovat. Kdo by pracoval za 25 Kč/h?

Proto věřím na komunitní zahrady. Je to o spolupráci. Když máte náladu a čas, tak si vezmete psa nebo děti a jdete třeba na 30 minut vyblbnout. Díky skupinovému Messenger se může domluvit zalévání citlivější zeleniny atd.

Pamatuji si, že jsem od sousedky dostal mangold, který chtěla vyhodit. Během 10 minut jsem ho přesazel a jedl jsem ho. Chtěl jsem zkusit mít z nich semínka, ale už jsem se k tomu nedostal.

https://youtu.be/VnNDlzV_7AE?si=3NnJoEG0Z8IlpoOo