Osvětlení

Osvětlení mám vyřešeno, tak ho mohu odškrtnou ze seznamu.

Hlavní je změnit svoje zvyky a nedělat věci, které vyžadují osvětlení.

Vždy vznikne otázka jestli to může mít každý a jestli je to i cenově dostupné. Proto jsem zvolil komponenty, které je možné jen objednat a sestavit. Podle mě jsou tam větší energetické ztráty a vyjde to dráž než když si to člověk celé vyrobí, ale pravidlo "musí to být použitelné pro každého" mi nedalo moc na vybranou.

Pořídil jsem si led osvětlení s USB, to mohu zapojit do powerbanky nebo hubu a mám jednoduché osvětlení. Pokud nebude fungovat, tak ho jednoduše vyměním. Cena je 12-15 Kč i s poštovním. K tomu ledčelenky za 110Kč kus. Na osvětlení celé místnosti mi stačilo 3 USB led osvětlení. K tomu je postačující hub se 4 vypínači.

Pro snadné zapínání a vypínání osvětlení používám Hub USB.

Je dobré si pořídit Hub s vypínači. Zkoušel jsem bez vypínačů, ale to se potom musí USB konektor vytahovat z powerbanky.

UPOZORNĚNÍ : Aby se powerbanka nevypínala, když je osvětlení vypnuté, musíte mít jeden vypínač, na který není napojeno led osvětlení, stále zapnutý. Tam proudí elektřina a powerbanka se nevypne.  LED osvětlení má buď čiré svícení nebo teplé (do žluta). Doporučuji  vzít oboje, ale asi více budete používat to teplé.


Povídání o energii neboli powerbankách nechám na příště, protože si zaslouží zvláštní téma.

s