Přímá demokracie podle mně

Přímá demokracie.

Představte si svět, kde je vyspělá technika a třeba pomocí bankovní identity nebo jen registraci do aplikace člověk volí a rozhoduje o zákonech a jak by stát vypadal.

Máme vyspělou technologii, kdy člověk se třeba přihlásí do aplikace a vybere jestli podpoří zákon. A pokud by se aktivně dalo hlas 70 procent, tak by poslanec by hlasoval. Pokud by byla nízká účast, tak by se zdržel hlasování.

Člověk by si mohl zvolit odborníky, kde by viděl jak chtějí hlasovat a on podle nich hlasoval. Poslanec by plnil jejich přání.

Co kdyby člověk často volil proti. Před volbami by vyjel statistiku a zjistil jaká politická strana podobně volila a on by ji volil.

Každý politik by měl jen určitý počet voličů. A ten člověk neboli volič by byl k němu přidán.

Beru to jako utopii, protože člověk by přišel právo si stěžovat. Obviňovat někoho z něčeho. Politikové by přišli o svoje korýtko. A pak ti jsou lidi co mají strach, že by lidi zrušili daně a stat by se zhroutil. A ještě další výmluvy se najdou.

Píší tento text, protože věřím, že jednou nastane přímá demokracie nebo totální režim. A čím víc lidí budou podobně přemýšlet, tak nastane. Pokud se o tom nebude mluvit, tak o tom lidi nebudou přemýšlet a nebude se tedy měnit mysl lidi.

Jsou volby do parlamentu, ale i do krajů. Tak by existovali zákony pro kraje a pak pro republiku. Myslím, že tak funguje USA, kde každý stát má vliv. A tak by lidé by se stěhovali do krajů, kde by vzájemně souhlasili a tak by lidé neměli pocit, že jsou vždy přehlasovaný. Třeba by některé kraje měli jen domácí výuku a některé kde by většina chleba by měla státní klasickou školu.

Přiznávám se, že to nemám promyšlené a mám velké mezery. Jen vím, že pokud někdo bude realizovat přímou demokracii, tak mu dám hlas.

Vím, že je tu negativum. Stačilo by několika milionová reklama nějaké formy, která by chtěla miliardovou dotaci a lidi by to podpořili díky reklamě. Ale ono se to děje. Jeden člověk co žije v Belgii mi říkal, že neziskovky, ale i samotná EU se snaží dotovat projekty, které cíli na mladé a ukazují EU jako super. A pak tu máme politiky, kteří vytváří upravené informace. K tomu opozice, která říká, že by to a to neudělala, ale jak se dostane k moci, tak to taky udělá.

Když nad tím přemýšlím, tak denně oklikat 10 zákonů a dát svolení poslat armádu do cizí země atd. by mně nebavilo. Ale vím, že to nebude, protože dojde k decentralizaci a zákony spíš budou zanikat a budou se tvořit ve městě a v krajích vyhlášky neboli zákony.