Novinky

Jak může mít skoro každý svůj pozemek s chatičkou?

 

Nebudu psát teorie, ale jen praxi co jsme udělali.

Má to strašně moc háčků co člověk musí odstranit, aby mohlo fungovat. Proto se zdá až nemožné.

Oni jsou skoro všude pozemky. Každý má svoje limity co člověk může na nich dělat.

 

My jsme šli lehčí cestou, tak jsme schaneli pozemek na vesnici, kde by mohla být chatička y karavan nebo obytné auto.

První krok si říci proč nekoupím už teď pozemek. A to jsou peníze.

Tak druhý krok je přiznat, že bez spolupráce nebudu mít pozemek.

Tak člověk musí jít do kompromisu. Budu nebudu mít chatičku nebo budu sdílet pozemek s někým dalším.

Drtivá většina to už odpíská, protože nemají zájem s někým spolupracovat.

Pokud touha mít pozemek s chatičkou je větší než averze vůči lidem, tak musí řešit peníze. Ono strach, že někdo ukradne peníze a i to, že za jeho peníze bude užívat pozemek je velký.

Tento problém se vyřešil, že se dělá evidence příspěvků a garantuje se, že do 72 hodin bude vráceno tomu člověku.

Pak jak získávát peníze. Zas člověk má pocit, že se okrádá sám a i rodinu, když dá někam peníze. Proto jsme to řešili, že člověk získává peníze něco z čeho ho baví. Je to lehké.

Třeba, že člověk ve skupině v daném městě dál inzerát, že má na prodej topinambury a když se někdo ozval, tak jsem mu je poslal a získané peníze šli pod jeho jméno na účet.

Pak tu třeba věci co člověk chtěl vyhodit, tak to zkusil prodat nebo to dál člověku, který to udělal za něj.

Třeba taková věc, kdy člověk má na účtě peníze, které se neúročí a jen přesunul na spořicí účet, které může vybrat hned neboli pár kliknutí přesunout. Díky tomu získaval třeba 50 Kč měsíčně.

Pak jsou peníze co nabízí systém jako Kaufland, který dává body neboli peníze za nákup. Třeba za nákup dostanete body, ale i slevové kupóny, kdy z nákupu 200 Kč máte slevu 20 Kč. Pro registraci u nich jako by získáte 54 Kč. A při 30 lidech je to 1500 Kč. A za to se dá koupit už 30-50 m2. A je to skoro za nic.

Třeba jen zavařovací sklenice co každý vyhazuje. Mají hodnotu 4 Kč. Třeba staré pečivo má hodnotu 3 Kč/kg.

Pomalu se hromadí penízky.

Pokud člověk má tedy skupinu lidí, tak může založit spolek.

A jde se hledat pozemek a domlouvat se jak to bude atd. Tedy politika. Je to velice náročné. Každý má svoji představu. A začnou se vytvářet pravidla. A tady je zas strach o peníze a to, že člověk co dál třeba 200 Kč nebo 50000 Kč může o všem rozhodovat. Že musí být po něm.

Naštěstí jeden problém "co bude dělat 40 lidi na jednom pozemku " se vyřeší už před tím než člověk se do toho zapojí. Člověk co neni optimista si nedokáže představit, že se pomalu hromadí peníze a koupí se další a další pozemek. Tak nakonec bude každý mít svůj pozemek nebo bude pár lidí mít svůj pozemek.

Teď máme jeden pozemek koupený a peníze na koupení dalšího máme. Zatím nebudeme kupovat další. Pozemky jsou všude. Skutečně všude. Tak až někdo ze spolku bude chtít pozemek, tak se začne hledat a koupí se. Zatím se peníze hromadí na účtě.

 

Je neskutečně moc háčků co se musí vyřešit. Hlavně odstranit negativní myšlení. Strach o peníze a to, že všechno trvá dlouho.

Ohledně peněz je ten problém, že člověk se směje, když mu řeknu, aby se třeba zaregistroval v Kauflandu, aby mohl dát 54 Kč. Když se mi pak podaří překecat a třeba časem nahromadí 400 Kč, tak najednou otočí a chce peníze zpět. Už se nesměje a má strach o peníze. Na druhou stranu jsou lidi co neřeší peníze, když vědí, že mají možnost získat zpět do 72 hodin. Je jím jedno jestli jestli budou peníze na jejích účtě nebo na má cizím(v nemovitosti) na budou se válet.

Jasně, že otázky jako co kdyby 40 lidi budou chtít hned peníze. I tohle se muselo řešit, i když je to teoretická otázka, protože se to nestane.